»Pri prijavi smo anonimni. A če je neko dimnikarstvo aktivno na določenem področju, potem je jasno, kdo je koga prijavil.«
»Moral bi se uvesti nadzor, da se skuša obdržati neka enotna raven kakovosti storitev. Druga stvar pa je, kakšna sta zahtevano znanje in strokovnost.«
»Na eni strani so zahteve, na drugi je praktično vse razsuto. Strokovnost upada, ker ne smeš biti strokoven, ne smeš opaziti napak, sicer si neprijazen do strank. Cenovno moraš biti čim cenejši. Nikogar ne zanima, kako in kaj boš naredil, pomembno je le, da izdaš tisti papir. In v takšni zmešnjavi je težko kogar koli privabiti.«
»Tekmovanje v všečnosti gre celo tako daleč, da inšpektorat za okolje in prostor z uradnim aktom 40 let staro peč, ki je namenjena kurjenju premoga in drv, razglasi, da naj bi bila konstruirana za obratovanje na pelete. In to čeprav pred 40 leti peletov še ni bilo, proizvajalec pa je celo pisno pojasnil, da takšna peč ustreznih emisij nikakor ne more dosegati.«
»Posledice všečnih predpisov se kljub izjemno mili zimi kažejo v preštevilnih dimniških požarih, onesnaževanju zraka in zastrupitvah. Odgovornost je zakonodajalec preložil na državljane, čeprav sam ugotavlja, da ozaveščenost še ni na ustrezni ravni. Stanje je kaotično.«
»Vemo, da dimnikar ne more več priti, potrkati na vrata in reči: 'Moram opraviti to storitev, moram pregledati peč in moram vam svetovati.' Sliši se banalno, ampak čakajo na naročilo.«
»Ona je rekla, da bo prijavila. Ni povedala, koga.«
»Skozi sistem bo pogledano, kdo ima pokojnino. Tam so vsi podatki in bo do 15. aprila nakazano na račun.«
»Nimamo ustreznih dimnikarjev, ker jih je veliko zapustilo dejavnost, in tudi ne verjamem, da bi bila politika pripravljena priznati, da je storila napako, kar pomeni, da je treba nadgraditi obstoječi sistem.«
»To pomeni, da ta dejavnost izumira, in ko bo enkrat izumrla, bo zelo težko vzpostaviti nazaj celotno dejavnost.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju